Efes Selçuk Belediye Meclisi Şubat Ayı Olağan Toplantısı'nda Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ve meclis üyeleri, 6 Şubat Depremi'nde hayatını kaybedenleri anarak temennilerini dile getirdi.
Meclis toplantısının dilek ve temenniler bölümünde konuşan Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, "Tam bir yıl önce 6 Şubat’ta sabah kalktığımızda 11 ilimizde meydana gelen faciayla karşı karşıya kalmıştık. Açıkça söylemek gerekirse deprem hepimiz için hem bazı şeyleri sorgulama hem de 'Ne yapabiliriz biz?' diye hep beraber bir Dayanışma örneği gösterdiğimiz önemli bir nokta oldu" dedi.Başkan Ceritoğlu Sengel, deprem bölgesine gittikten sonra yaşananları hatırlatarak, "Deprem bölgesine giden bir vatandaş olarak söylüyorum ki, gördüğümüz şeyin izahı mümkün değildi. Aldığımız bilgilere göre Hatay hâlâ kendine gelebilmiş değil. Bir daha böyle Acılar yaşamayacağımız gibi oradaki problemlerin de bir an önce çözülmesini en önemli esaslardan biri olmalı. Nitekim vatandaş çok yalnız hissettiği bir dönemden de geçti. Umut ediyorum ki, bir an önce problemler çözülecektir. Ülkemizin tekrar başı sağ olsun" şeklinde konuştu.
Meclis üyeleri de 6 Şubat Depremi'ni anarak bir daha böyle acıların yaşanmamasını temenni ettiklerini dile getirdiler.Efes Selçuk Belediyesi, depremin ardından halkının büyük desteğiyle önemli bir dayanışma örneği sergilemiş ve Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel'in çağrısıyla toplanan yardımları deprem bölgesine ulaştırmıştı. Başkan Sengel, sık sık deprem bölgesine giderek vatandaşların acısını paylaşmış, ayrıca Efes Selçuk'ta afet risklerine karşı Dayanıklı Kent konferansına ev sahipliği yaparak önlemler almıştı.
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65c2011f9464b.png)
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65c2012569ea8.png)
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/02/65c2012eab007.png)