Balçova Belediyesi, Tüm Yerel-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanlığı ile 96 memuru kapsayan toplu iş sözleşmesi imzaladı. Yapılan sözleşme ile Balçova Belediyesi'nde görev yapan 96 memur personelin sosyal denge tazminatları ve diğer sosyal hakları düzenlendi. Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya ve Tüm Yerel-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ali Balık, atılan imzaların hayırlı olmasını diledi.Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, memurları zorlu yaşam şartlarına karşı koruma çabası içinde olduklarını ve işyerindeki iş barışını sürdürmeye çalıştıklarını belirtti. Çalkaya, "Belediye olarak imkanlarımızı zorlayarak, bütçe şartlarını göz önünde bulundurarak iyi bir anlaşma imzaladık. Personelimizle Balçova halkına en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz" dedi.Tüm Yerel-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Ali Balık da Başkan Fatma Çalkaya'ya teşekkür ederek, "Üyelerimizin haklarını korumak için verdiğimiz bu mücadelede birlik ve beraberlik içinde yürütülmesini istiyoruz. Başkanımız Fatma, emekten ve emekçiden yana tavır alarak bizi memnun etti. Anlaşmamızın hayırlı olmasını dilerim" şeklinde konuştu.
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/01/65b1006864e83.png)