İzmir'in gururu Arkas Spor, 13 yıl aradan sonra bir
Avrupa kupasında finale yükselme heyecanını yaşıyor.
CEV Kupası Yarı
Final ilk maçında Alman temsilcisi SVG Lüneburg'u 3-0 mağlup ederek büyük bir başarı elde eden mavi-beyazlılar, 28 Şubat Çarşamba günü deplasmanda oynayacakları rövanş öncesi final kapısını ardına kadar araladı.
Zafer Yolunda Atılan Büyük Adım
Atatürk
Voleybol Kompleksi'ni dolduran coşkulu taraftarları önünde, Arkas Spor, Alman rakibini set kaybetmeden mağlup etmeyi başardı. Bu galibiyet, 2011 yılında Challenge Kupası'nda finale çıkıp şampiyonluğu kaçıran Arkas Spor'un, Avrupa arenasında 13 yıl sonra bir kez daha zirveye tırmanma şansını getirdi. Önümüzdeki hafta oynanacak rövanş karşılaşmasında rakip SVG Lüneburg'a 3-2 yenilse bile,
Arkas Spor adını finale yazdıracak.
Tarih Yazan Bir Kulüp: Arkas Spor
Arkas Spor, 2009'da İzmir'de düzenlenen Challenge Kupası Dörtlü Final'de şampiyon olarak Türk erkek voleybol tarihindeki ilk Avrupa kupasını ülkemize getirmişti. Aynı kupada 2011'de final oynayarak bir kez daha zirveye tırmanma başarısı gösteren Arkas, 2012'de Şampiyonlar Ligi'nde Dörtlü Final'e kalıp bu alandaki başarılarına bir yenisini eklemişti.
Hedef: CEV Kupası Finali
CEV Kupası'nda ilk kez yarı final oynayan İzmir ekibi, 2013 yılında Halkbank'ın zaferinden sonra ülkemize ikinci Avrupa kupasını getirmeyi hedefliyor. Ziraat Bankkart ve Galatasaray gibi Türk takımları daha önce aynı kupada final oynamıştı. Fenerbahçe ise bu yılın yarı finalinde Polonya temsilcisi Asseco Resovia'ya 3-1 mağlup oldu. Eğer Arkas Spor ve Fenerbahçe finale yükselirse, CEV Kupası 11 yıl aradan sonra Türkiye'ye geri dönecek.