Altay Spor Kulübü, 1. Lig'de küme düşme tehlikesiyle karşı karşıya. Yarın, olağanüstü seçimli genel kurula gidecekler. Siyah-beyazlı kulübün kongresi, Atatürk Stadı içinde bulunan Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Toplantı Salonu'nda saat 18.30'da başlayacak. Kasım ayındaki son kongrede, yasal sorunlar nedeniyle geçersiz sayılan yönetimin ardından, Altay'ın tekrar seçime gitmesi gerekiyor.
Altay'da, Seçim için iki liste hazırlığı yapılıyor. Süleyman Özkaral ve Nami Aslanoğlu'nun hazırladığı listeler, başkanlık için yarışacaklar. Kasımdaki kongrede her iki isim de yönetim listesinde yer almıştı. Kongrede başkanlığa seçilen Murat Pervane, iş yoğunluğunu gerekçe göstererek ocak ayında başkanlık görevini Özkaral'a devretmişti. Ancak, yer aldığı yönetimin geçersiz sayılması üzerine, Nami Aslanoğlu da şubat ayında görevinden istifa etti.
![](https://www.demokratizmirgazetesi.com/images/files/2024/03/66056d9e763d8.jpg)