Trendyol 1. Lig'in 22. Haftasında Altay, Erzurumspor FK İle Golsüz Berabere Kaldı
Altay, Trendyol 1. Lig'in 22. haftasındaki mücadelesinde Erzurumspor FK ile golsüz berabere kalarak, kalesini gole kapatma başarısını elde etti. Bu sonuçla birlikte Altay, 3 maçlık aradan sonra savunmasını güçlü bir performansla sergiledi.
Altay'ın Zorlu Dönemi
Trendyol 1. Lig'de zorlu günler geçiren Altay, ara transfer döneminde birçok oyuncusuyla yollarını ayırmak zorunda kaldı. Özellikle savunma hattında yaşanan değişiklikler, takımın gücünü etkiledi. Ancak bu zorlu dönemde,
Altay yönetimi savunma hattına kademeli olarak Kuban ve Sefa ikilisini monte ederek çözüm aradı.
Erzurumspor FK Maçı ve Savunma Başarısı
Altay, Tuzlaspor, Kocaelispor ve Göztepe maçlarında kalesinde toplam 8 gol gördüğü kötü seriyi Erzurumspor FK ile oynadığı mücadelede sonlandırdı. Ligdeki 3 maçlık gol hasretini bitiren Altay, 0-0'lık beraberlikle kalesini gole kapatarak önemli bir
Savunma başarısı elde etti.
Ligdeki Gol Yeme Sıralaması
Bu sezon oynadığı 22 maçın 5'ini gol yemeden tamamlayan Altay, kalesinde 44 gol gören Giresunspor ile birlikte ligin en fazla gol yiyen iki takımından birisi konumunda bulunuyor.