Cumhuriyet Halk Partisi’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı ve
Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Cemil Tugay'ın
İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak belirlenmesinden sonra tebrik mesajı yayımladı. Aynı zamanda, Konak Belediye Başkanlığı için Nilüfer Çınarlı Mutlu'nun aday gösterilmesi sonrasında destek verenlere teşekkür etti.
Cemil Tugay'ın Adaylığı ve Tebrik Mesajı
31 Mart Yerel Seçimleri öncesi CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı
Cemil Tugay olarak belirlendi. MYK ve Parti Meclisi tarafından onaylanan bu kararın ardından, Konak Belediye Başkanı
Abdül Batur sosyal medya üzerinden şu mesajı paylaştı:"Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel başkanlığında toplanan Parti Meclisimizin kararıyla İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterilen Sayın @drcemiltugay'ı tebrik ediyorum. Ayrıca toplantıda belirlenen ilçe belediye başkanı adaylarımızı kutluyor, başarılar diliyorum."
Nilüfer Çınarlı Mutlu'ya Destek ve Teşekkür
Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Nilüfer Çınarlı Mutlu'nun Konak Belediye Başkanlığı için aday gösterilmesi üzerine ise şu duygusal ifadelerle teşekkür etti:"Birlikte İzmir” diyerek çıktığım Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı yolunda bizlere destek olan başta partimizin değerli üyelerine, odalarımızın ve sivil toplum örgütlerimizin çok kıymetli başkanlarına, her zaman yanımızda olan hemşerilerimize ve destek veren tüm yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum."